Premierowe odmiany pelargonii

Pelargonia bluszczolistna Corriente Pink Bicolour
Pelargonia bluszczolistna Corriente® ‘Pink Bicolor’r fot. Syngenta Flowers
Co roku na rynek trafiają liczne nowe odmiany roślin sadzonych na balkonach i kwietnikach. Do najpopularniejszych gatunków wykorzystywanych w tym celu należą pelargonie (Pelargonium sp.). Poniżej kilka premierowych odmian,które pojawią się w przyszłym sezonie w produkcji i trafią do sprzedaży.

Pelargonia Calliope® L ‘Coral’ i Calliope® L ‘Deep Coral’ (Syngenta Flowers)
Dwie nowości w znanej na rynku grupie Calliope® pelargonii mieszańcowej o atrakcyjnych, koralowych kwiatach (u Calliope® L ‘Deep Coral’ – ciemniejszych, zebranych w większe kwiatostany, rośliny silniej rosną). Intensywny wzrost roślin i siła kwitnienia sprawiają, że są znakomitym wyborem do dużych pojemników. Rośliny są odporne na upał, dobrze znoszą okresowy niedobór wody.

Pelargonia CalliopeLDeepCoral_L
Pelargonia Calliope® L ‘Deep Coral’ fot. Syngenta Flowers

Pelargonia Champion™ Salmon (Plantpol Sp. z o.o.)
Odmiana mieszańca pelargonii o atrakcyjnych, dużych, pełnych, łososiowych kwiatach. Podobnie jak inne kreacje z grupy Champion™, nowość ta jest łatwa w uprawie, wcześnie kwitnie, jest tolerancyjna wobec niższej temperatury uprawy. Rośliny te mają mniejsze liście i bardziej zwarty pokrój, niż inne mieszańce pelargonii – są przydatne do zagęszczonej uprawy. Dobrze znoszą niekorzystne warunki uprawy.

Pelargonia Champion Salmon
Pelargonia Champion™ 'Salmon’ fot. Plantpol Sp. z o.o.

Pelargonia pac® TWOinONE (Vitroflora Grupa Producentów Sp. z o.o.)
Grupa mieszańców pelargonii o dużej sile wzrostu, znakomitym krzewieniu się roślin i ich odporności na niesprzyjające warunki atmosferyczne (susza, upał). Kwiaty poszczególnych odmian mają wyraziste kolory i pojawiają się bardzo licznie. Rośliny te są łatwe w uprawie, nadają się na kwietniki, do pojemników i na tereny zieleni miejskiej.

Pelargonia pac® TWOinONE Scarlet
Pelargonia pac® TWOinONE 'Scarlet’ fot. Vitroflora Grupa Producentów Sp. z o.o.

Pelargonia bluszczolistna (P. peltatum) Corriente® ‘Pink Bicolor’ (Syngenta Flowers)
Odmiana o dwubarwnych kwiatach wpisująca się w aktualne trendy na rynku, na którym poszukiwana jest oryginalność. To średnio silnie rosnąca, kaskadowa pelargonia o atrakcyjnych, półpełnych, różowo-białych kwiatach, która ładnie i zdrowo rośnie u odbiorcy końcowego.
Pelargonia bluszczolistna (P. peltatum) Moonflair® (Florensis)
Nowa grupa odmian odpornych na niekorzystne warunki uprawy (upał, suszę, deszcz). Rośliny te tworzą ciemnozielone liście, na których tle odznaczają się duże kwiaty (dostępne jest pięć kolorów), znakomicie się krzewią, a dzięki sztywnym pędom nie wymagają podpierania plastikowym „koszyczkiem”.

Pelargoniumpeltatum Moonflair Dark Leaved Dark Rose
Pelargonia bluszczolistna Moonflair® 'Dark Rose’ fot. Florensis

Pelargonia rabatowa (P. zonale) Tango® 'Rose Mega Splash’ (Syngenta Flowers)
Wyjątkowy kolor kwiatów – różowy z jaśniejszą obwódką – w grupie Tango®, której przedstawicielki mają zwarty pokrój i są przeznaczone do produkcji w dużym zagęszczeniu. Odznaczają się wczesnością, znakomitym rozkrzewieniem, łatwością produkcji. Ciemny kolor liści kontrastuje z intensywnym kolorem kwiatów.

Pelargonia rabatowa Pelargonia Tango Rose MegaSplash_L
Pelargonia rabatowa Tango® 'Rose Mega Splash’ fot. Syngenta Flowers

Related Posts

None found

Poprzedni artykułLawendowe pola
Następny artykułCięcie wiśni – dlaczego warto ciąć wiśnie po zbiorach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.