Roses Forever proponuje róże… plantatorom ziół. Jadalne róże

Gourmet Roses to marka maleńkich róż, które można wykorzystać w kuchni - nadają się do jadalnych dekoracji lub jako składnik ekskluzywnych potraw i napojów. Wychodowała je duńska hodowczyni róż Rosa Eskelund z Roses Forever.

“Gourmet Roses są nie tylko piękne, ale i symboliczne – wyrażają zarówno miłość, jak i ekskluzywność, dzięki czemu nadają się na śluby, rocznice i urodziny, a także na inne wyjątkowe dni w życiu” – można przeczytać na stronie Roses Forever.

Chociaż kwiaty mają tylko 1-2 cm średnicy, są to idealnie ukształtowane malutkie róże o wielu różnych kolorach do wyboru. Są bardzo łatwe w uprawie, a ich główki są zbierane codziennie, umieszczane w pudełkach i dostarczane do firm cateringowych i restauracji, podobnie jak sałata czy jadalne zioła. Kwiaty na każdej roślinie róży mogą być zbierane przez kilka tygodni.

Duńska szkółka Legro.dk, dostawca ziół i sałat dla gastronomii w Skandynawii już ma te róże w swojej ofercie. W listopadzie 2016 r. zasadziła pierwsze róże jadalne, a teraz dostarcza je ekskluzywnym restauracjom w całej Skandynawii.

Koncepcja Gourmet Roses może być używana przez licencjonowanych hodowców, a Roses Forever oferuje zarówno logo, jak i inne materiały marketingowe gotowe do wykorzystania w działaniach promocyjnych.

Źródło:  materiały Roses Forever;  fot. firmowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię