Rosyjskie kwiaty

Według Rosstatu, w ubiegłym roku produkcja kwiatów ciętych w szklarniach Rosji wyniosła około 263,3 milionów sztuk. Przedsiębiorstwa i organizacje rolnicze zwiększyły wolumeny swojej produkcji o 12,3% do 256,5 mln kwiatów, zaś gospodarstwa indywidualne o 22,6% do 6,8 mln.

Wolumen rosyjskiego rynku kwiatowego jest szacowany na około 1,8 miliarda sztuk rocznie. Udział importu, według różnych szacunków, wynosi 76-82%, chociaż w rzeczywistości może być znacznie wyższy, ponieważ wraz z wprowadzeniem ograniczeń importu z Holandii w 2015 r. wiele dostaw przeszło do szarej strefy. Znaczna część kwiatów od europejskich brokerów, które ostatecznie trafiają do Rosji, jest sprzedawana przez kraje Unii Euroazjatyckiej jako ich produkty krajowe.

Wartość rynku kwiatowego Rosji jest szacowana na 150-160 miliardów rubli rocznie. Ma wartość podobną,jak 15 lat temu, ale w ujęciu realnym zawęził się z powodu inflacji i dewaluacji rosyjskiej waluty.

za: agroinvestor.ru

PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułTurcja: sprzedaż warzyw i owoców bez pośredników. Państwowy handel?
Następny artykułZapasy winogron w Mołdawii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.