„Róże do warunków klimatycznych Polski” – nowość w ofercie Plantpressu

W wydawnictwie Plantpress ukazała się książka poświęcona różom, prezentująca ponad 200 odmian tych kwiatów, możliwych do uprawy w naszych warunkach klimatycznych.

W książce przedstawione zostały ogólne informacje z zakresu systematyki i pochodzenia rodzaju Rosa, opis morfologiczny oraz charakterystyka wybranych grup róż o największym znaczeniu w uprawie. Wiadomości te uzupełnione są szczegółowymi zaleceniami dotyczącymi wyboru stanowiska, wymagań uprawowych, nawożenia, nawadniania, ochrony, ściółkowania, cięcia i formowania, zabezpieczania na zimę oraz ochrony przed chorobami i szkodnikami.

Autorka przedstawia metody rozmnażania róż oraz możliwości zastosowania tych krzewów w ogrodach, parkach, w mieście i poza terenem zurbanizowanym.

W bogato ilustrowanej książce znajduje się bardzo obszerny rozdział poświęcony przeglądowi odmian (ponad 200) z uwzględnieniem opisu morfologicznego, pory kwitnienia, cech decydujących o zastosowaniu. Wszystkie dobrze znoszą nasze warunki klimatyczne.

Autorka książki, dr inż. Marta Joanna Monder jest pracownikiem Ogrodu Botanicznego – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN w Powsinie oraz założycielem i kuratorem znajdującej się w nim Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż. Od lat zajmuje się naukowo różami, zwłaszcza historycznymi i okrywowymi, prowadzi badania naukowe, w tym obserwacje fenologiczne i morfologiczne. Jest przewodniczącą Sekcji Róż Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, członkiem Polskiego Towarzystwa Botanicznego, International Society for Horticultural Science, Historic Rose Group. Współpracuje ze Związkiem Szkółkarzy Polskich.

Książka „Róże do warunków klimatycznych Polski” będzie miała swoją premierę na warszawskich targach „Zieleń to życie” (6-8.09). Plantpress zaprasza na swoje stoisko – Centrum Expo XXI, hala 3, stoisko 3.29. Już dzisiaj można książkę nabyć w sklepie wydawnictwa.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPIORiN radzi: nie przywoźmy bulw ziemniaka spoza Europy
Następny artykułSusza a kary umowne – KRiR chce interwencji resortu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.