Styczniowe „Rośliny Ozdobne” – m.in. o Plantarium

Pierwszy tegoroczny numer „Roślin Ozdobnych” rozpoczynamy od relacji z 35. edycji targów Plantarium, które – choć są określane jako „szkółkarskie” – mogą być interesujące także dla innych producentów roślin ozdobnych. Pokazano na nich bowiem także rośliny jednoroczne oraz gatunki „cebulowe”, typowe dla gospodarstw kwiaciarskich. Zastosowanie niektórych z prezentowanych na wystawie krzewów (np. hortensji ogrodowej czy „świątecznych” miniaturowych odmian cyprysików) także jest bliższe dekoracji wnętrz, balkonów i tarasów niż aranżacji ogrodów.

Wiele z tych ostatnich można wyprodukować stosunkowo szybko zaczynają uprawę od półproduktów. Główną rolę na targach Plantarium odgrywały jednak byliny. Z holenderskiego podwórka prezentujemy także laureatów Dutch Tulip Award (dawniej Glazen Tulp), czyli zdobywców Oscara w branży ogrodniczej.

W tym numerze prezentujemy gospodarstwo Haliny i Józefa Ziółków, które wyróżnia się ogromnym asortymentem roślin balkonowo-rabatowych z dużą produkcją tzw. miksów, które stały się znakiem rozpoznawczym tej firmy, oraz rynkiem zbytu – bowiem jego główną klientelę stanowią Niemcy.

Przedstawiamy także relacje z konferencji – w Skierniewicach odbyło się cykliczne spotkanie Stowarzyszenia Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych, a w Krakowie świętowano jubileusz 35-lecia Polskiego Towarzystwa nauk Ogrodniczych.

W styczniowym wydaniu „Roślin Ozdobnych” prezentujemy także najnowsze informacje dotyczące podatku z działów specjalnych produkcji rolnej na rok 2018 oraz nowelizacji ustawy o Prawie wodnym.

Zachęcam także do zapoznania się z Byliną miesiąca – posłonkiem oraz prześledzenia najnowszych notowań kwiaciarskich.

Poleca Ilona Sprzączka, redaktor naczelna miesięcznika „Rośliny Ozdobne”

Numer 1/2018 miesięcznika „Rośliny Ozdobne” do nabycia w sklepie Plantpressu

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW styczniowych „Warzywach” – o rozsadzie pomidora
Następny artykułOrganizator zaprasza na Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.