Targi IPM ESSEN 2021 odwołane

targi IPM ESSEN
fot. I. Sprzączka
Wczoraj, 21 października 2020 r., organizatorzy targów IPM ESSEN - Messe Essen GmbH - poinformowali o odwołaniu najbliższej edycji tego wydarzenia, które miało się odbyć 26-29 stycznia w przyszłym roku.

Jak poinformował Oliver P. Kuhrt, dyrektor zarządzający Messe Essen GmbH, podjęcie tej decyzji nie było łatwe. „Zielona” branża czekała na te targi, a oczekiwania były tym bardziej większe, że ostatnie miesiące skutecznie ukróciły bezpośrednie kontakty i możliwości zaprezentowania asortymentu szerszej publiczności. Coraz większe ograniczenia w podróżowaniu,lawinowo rosnąca liczba chorych na COVID-19 na ważnych rynkach i niepewność dotycząca dalszych obostrzeń sprawiły, że dalsze działania w przygotowania targów byłyby nierozważne – stwierdził O. P. Kuhrt. Kilka tygodni temu część liczących się na rynku firm z branży roślin ozdobnych we własnym zakresie zdecydowało o rezygnacji z udziału w tym wydarzeniu, o czym poinformowano oficjalnie.
Mimo tych okoliczności i decyzji organizatorów targi IPM ESSEN pozostają najważniejszym na naszym kontynencie miejscem prezentacji nowości, inspiracji oraz komunikacji w „zielonym” biznesie. Asortyment roślin pokazywany przez wystawców jest kompletny – od gatunków balkonowo-rabatowych, roślin doniczkowych, kwiatów ciętych, przez byliny, krzewy, drzewa, po zioła i warzywa do uprawy amatorskiej. Silnie reprezentowana jest florystyka. Ważnym działem targów IPM ESSEN są środki produkcji i technologia dla ogrodnictwa. Właśnie w Essen wiele ciekawych rozwiązań ma swoją premierę.
Kolejna edycja targów IPM ESSEN zaplanowana jest na 25-28 stycznia 2022 r.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKompromis ministrów rolnictwa w zakresie WPR po 2020 r. osiągnięty
Następny artykułUprawa konopi włóknistych w Polsce

1 KOMENTARZ

  1. to co się teraz dzieje to jest jakaś porażka, oby to się zaraz skończyło bo czekają mnie jeszcze targi remadays pod warszawą w lutym 2021. zostało jeszcze trochę czasu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.