IPM ESSEN 2022 – sygnał startowy

fot. I. Sprzączka
Według informacji prasowej z 19 lipca 2021 r. wszystko wskazuje na to, że najbliższe targi IPM ESSEN w Niemczech odbędą się w zaplanowanym terminie - 25 - 28 stycznia 2022 r.

Rosnący wskaźnik szczepień dał zielone światło organizatorom targów IPM ESSEN do rozpoczęcia przygotowań do tego wydarzenia. Swój udział potwierdzili już liczni wystawcy z Niemiec i z zagranicy. Wśród nich są stoiska narodowe z Belgii, Kostaryki, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Polski, Hiszpanii i USA. Potrzebujemy tej międzynarodowej platformy komunikacji między uczestnikami tej branży, to ważna siła napędowa wszelkich innowacji – powiedziała Eva Kähler-Theuerkauf, przewodnicząca rady doradczej IPM i prezes Landesverband Gartenbau NRW e. V. Biorąc pod uwagę wymogi dotyczące podróży i zakwaterowania, sytuacja znacznie się poprawiła. Dostępność testów, szczepionek i wdrożenie kompleksowych zasad higieny pozwalają nam zacząć przygotowania do targów – stwierdził Oliver P. Kuhrt, dyrektor zarządzający Messe Essen.
Największe w Europie targi w branży roślin ozdobnych wracają z aktualnymi tematami i innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami. Tematem przewodnim przyszłorocznej edycji wystawy będzie zrównoważony rozwój. Mając na uwadze popyt na rośliny ozdobne, warunki na powodzenie targów IPM ESSEN 2022 nie mogą być lepsze. Pandemia pokazała, że własny dom i ogród mogą być zieloną oazą i źródłem dobrego samopoczucia. Konsumenci – zwłaszcza przedstawiciele młodszego pokolenia – w widoczny sposób zainteresowali się uprawą własnych warzyw i owoców. Jednocześnie wzrasta świadomość ekologiczna. Branża ogrodnicza musi przygotować się na przyszłość, aby sprostać wszelkim wymaganiom. Niezależnie od pandemii, zmiany klimatu nie mogą być przemilczane – dodała E. Kähler-Theuerkauf.
Podczas przyszłorocznych targów planowana jest specjalna wystawa dot. opakowań w ogrodnictwie. Oprócz tych wytworzonych z plastiku pochodzącego z recyklingu, będzie można zapoznać się z alternatywnymi tworzywami sztucznymi i systemami wielokrotnego użytku. Szykuje się o wiele więcej atrakcji. Pozostaje wierzyć, że sytuacja pandemiczna pozwoli się spotkać na targach IPM ESSEN w 2022 r.

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł„Egzotyki” na topie
Następny artykułSzacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem suszy w 2021 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.