Strona główna Tagi Wystawa

wystawa

Macfrut 2023 – warzywnicze ciekawostki [zdjęcia]

W dniach od 3 do 5 maja odbywają się międzynarodowe targi owocowo-warzywne Macfrut w Rimini Expo Center we Włoszech. Swoją obecność zaszczyciło 1100 wystawców reprezentujących cały łańcuch dostaw owoców i warzyw. Cała wystawa jest o 35% większa niż przed rokiem. Tytułowe targi to także dobra okazja do nawiązania relacji biznesowych. Weźmie w niej bowiem udział ponad 1500 akredytowanych kupców z całego świata.

Targi IPM ESSEN 2021 odwołane

Wczoraj, 21 października 2020 r., organizatorzy targów IPM ESSEN - Messe Essen GmbH - poinformowali o odwołaniu najbliższej edycji tego wydarzenia, które miało się odbyć 26-29 stycznia w przyszłym roku.

Wiosna zawitała do Wilanowa

Oranżenia w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po raz 10. wypełniła się kwiatami ciętymi tulipanów. Od 16 do 18 marca br. można tam zobaczyć prawie 100 odmian tych roślin o przeróżnych formach i barwach kwiatów.

19. edycja targów AGRO SHOW

W miniony piątek 22 września w Bednarach k. Poznania (gm. Pobiedziska)  rozpoczęła się Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW.  Uczestniczy w niej około 800 wystawców, w tym ponad 100 z zagranicy. Na 150 tys. m2 powierzchni wystawienniczej prezentowali oni maszyny i inne środki do produkcji rolniczej, między innymi: nasiona i nawozy. Jej organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Zieleń to życie – dlaczego Polacy dbają o naturę?

Zieleń jest  modna, a coraz więcej osób dostrzega naturalną potrzebę dbania o środowisko i jakość otoczenia. Wynika to nie tylko z korzyści, jakie takie działania niosą dla naszego zdrowia i samopoczucia, ale przede wszystkim z rosnącej świadomości Polaków. Przejawia się w codziennych proekologicznych działaniach, jak segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii, a także w dbałości o otoczenie  - choćby w przestrzeni własnego  ogrodu.

XXVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agropromocja 2016

3-4 września, w Nawojowej koło Nowego Sącza, odbędzie się XXVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGROPROMOCJA 2016. Podczas wystawy, będącej największą plenerową imprezą rolniczą w Małopolsce, swoje oferty zaprezentuje zwiedzającym blisko 400 firm działających w sferze agrobiznesu, instytucji oraz wystawców indywidualnych: twórców ludowych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów żywności ekologicznej, pszczelarzy, hodowców zwierząt, ogrodników. Będzie więc można zobaczyć wszystko, co do zaoferowania mają najlepsze firmy branży rolniczej oraz małopolska wieś, w tym głównie produkty regionalne, rękodzieło ludowe, oferty agroturystyczne, unikalne zawody i folklor.

Festiwal Ogrodowych Inspiracji

W Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu do 5 czerwca trwać będzie Festiwal Ogrodowych Inspiracji. Na terenie Centralnej Biblioteki Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu 66 powstało kilka niecodziennych aranżacji ogrodowych, każda o powierzchni około 13 m2.

Od wtorku World Food Warsaw

250 firm z 25 krajów świata, mnóstwo egzotycznych produktów, liczne nowości, rozmowy biznesowe, spotkania z przedstawicielami sieci handlowych, degustacje. Tak w skrócie można opisać to, co będzie się działo w dniach 19-21 kwietnia podczas III edycji Targów WorldFood Warsaw.

Dni księżnej Daisy

W weekend 23-25.05 odbyły się w Pszczynie Daisy Days. Nazwa wydarzenia pochodzi od najsłynniejszej mieszkanki tego miasta – arystokratki Marii Teresy Cornwallis-West zwanej Księżną Daisy.

Arena Agro Ostróda

Pierwsza profesjonalna wystawa branżowa w północno-wschodniej Polsce została zorganizowana 14 i 15 lutego w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i okazała się sporym sukcesem organizacyjnym. Debiut ARENY AGRO wypadł bardzo dobrze, a wybór zimowego terminu - weekendu w połowie lutego - został oceniony przez rolników i przez wystawców jako strzał w dziesiątkę. Dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja.