Targi Fruit Logistica – nie tylko owoce

Berlińskie targi Fruit Logistica, które odbywały się w tym roku od 7 do 9 lutego przyciągnęły wyjątkowo dużą liczbę zwiedzających z różnych zakątków świata. W kilkunastu halach wystawowych swoją ofertę zaprezentowało ponad 3 tys. firm z 84 krajów.

Było wiele firm oferujących owoce przede wszystkim jabłka i gruszki, ale również pestkowe i jagodowe oraz wiele różnych gatunków i odmian owoców cytrusowych. Promowały się firmy reprezentujące producentów i szkółkarzy, a także handlowcy oraz producenci środków do produkcji m.in. nawozów, środków ochrony roślin czy opakowań.

Poza owocami obecne były również licznie firmy hodowlano-nasienne z ofertą nasion warzyw. Promowały one nowości odmianowe, ale też propozycje różnych dań z warzyw czy sposoby pakowania warzyw. Oprócz standardowej oferty na prawie każdej ekspozycji można było zobaczyć ciekawe kombinacje z odmianami warzyw o nietypowych barwach, rozmiarach czy kształtach, np. sałaty o nakrapianych liściach, żółte i fioletowe róże brokułu w kolorowych mieszankach, mini ogórki i marchwie, białe, bordowe i czerwone rzodkiewki i wiele innych.

Z firmy, które są obecne również na polskim rynku były m.in.: Bejo Zaden, Cora Seeds, Enza Zaden (Vitalis Organic Seeds), Hazera, ISI Sementi, Rijk Zwaan, Sakata, Seminis, Syngenta, Takii Seed. Zaprezentowano też sporą ofertę maszyn warzywniczych od specjalistycznych siewników, sadzarek i pielników, po kombajny do zbioru oraz maszyny wchodzące w skład linii służących do przygotowywania warzyw do sprzedaży.

Aleksandra Andrzejewska

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWalentynki to wielki handel kwiatami
Następny artykułPrzemysł przetwórczy warzyw. Analiza sytuacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.