30 lat PTNO

Sesja plenarna konferencji Ziemia-Roślina-Człowiek
W Krakowie trwa konferencja Ziemia-Roślina-Człowiek zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Nauk Ogrodniczych. Jest ona elementem obchodów trzydziestolecia istnienia PTNO.
Wydział Ogrodnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie jest siedzibą władz PTNO. Przed trzydziestu laty naukowcy związani z tym wydziałem ówczesnej Akademii Rolniczej zaproponowali powołanie ogólnopolskiego stowarzyszenia mającego na celu krzewienie wiedzy naukowej z dziedziny ogrodnictwa i wspieranie gospodarki narodowej. Inicjatorem i później pierwszym prezesem powołanego do życia 18 listopada 1987 roku Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych był ówczesny rektor krakowskiej AR prof. dr hab. Tadeusz Wojtaszek.
 
Dzisiaj w gmachu Wydziału Ogrodnictwa i Biotechnologii odbywa się konferencja Ziemia-Roślina-Człowiek, jutro jej uczestnicy odbędą fakultatywne wycieczki – do uniwersyteckiej winnicy lub Ogrodów Królowej Bony na Wawelu.
 

JM Rektor UR w Krakowie prof. dr hab Włodziemierz Sady wita uczestników konferencji

Szersze relacje zamieścimy niebawem w periodykach wydawnictwa Plantpress.

pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł21 września wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa CETA
Następny artykułJabłka przemysłowe po 87 groszy za kilogram

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.