Agro-Park

W miniony weekend odbyła się w Lublinie siódma edycja Targów Rolniczych Agro-Park. Ich organizatorami, jak w latach ubiegłych są Targi Lublin i Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Nazwa targów oznacza, że prezentowane na nich maszyny i rozwiązania powinny być przydatne w rolnictwie. Nic bardziej mylnego. Region lubelski to także region sadowniczy, w którym uprawiane są zarówno drzewa jak i krzewy owocowe. Warzywa także są w nim uprawiane. Stąd na targach bogata oferta maszyn, urządzeń oraz środków do produkcji przydatnych w sadownictwie, uprawie roślin jagodowych oraz warzyw.

Na targach, nawet na stoiskach z maszynami, obecne były jabłka. Wiele było środków do produkcji sadowniczej i warzywniczej. Wśród ciągników rolniczych były także i ogrodnicze – i te nowoczesne, i budzące wspomnienia, jak odrestaurowany milionowy egzemplarz Ursusa C-360 wyprodukowany w 1983 r. Wiele prezentowanych modeli opryskiwaczy było typowo sadowniczych. Miniładowarki towarzyszyły większym modelom, podobnie było w przypadku wózków widłowych. Wiele firm prezentowało dystrybutory oleju napędowego oraz urządzenia do utrzymania czystości w halach magazynowych oraz w chłodniach owoców i warzyw. Oprócz maszyn do pielenia, cięcia gałęzi i trawy w sadach były także rębarki i maszyny ułatwiające zbiór owoców oraz wiele innych. 

 
Ósma edycja Targów Rolniczych Agro-Park odbędzie się w dniach 7-8 marca 2015 r. 
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii 
Anita Łukawska, Plantpress

Related Posts

None found

Poprzedni artykułChiński czosnek traci konkurencyjność
Następny artykułUnia skontroluje ministerstwo rolnictwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.