Dzień rektorski – dla dzieci

Rektorat Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
W sobotę, 7 czerwca na pięciu krakowskich uczelniach odbywać się będzie Dzień Rektorski. Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie dzieci spotkają się z prorektorem ds. Organizacji Uczelni i Współpracy z Gospodarką, prof. dr hab. inż. Florianem Gambusiem.
Spotkanie odbędzie się w gabinecie JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego, prof. dr hab. Włodzimierza Sady ( al. Mickiewicza 21). Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 9:00. Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy.
 
Po spotkaniu z prorektorem UR, na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym (al. Mickiewicza 21) odbywać się będą warsztaty dla dzieci przygotowane przez:
• Zakład Łąkarstwa na temat fauny i flory łąki (pokaz materiału siewnego i kwiatostanów, rozpoznawanie nasion, tworzenie kompozycji florystycznych itp.)
• Katedrę Chemii Rolnej i Środowiskowej – pokazy pt. „Kolorowe laboratorium” (będą to doświadczenia (wędrujące barwy;  podwodny ogród; tajemniczy liścik;  mleczna tęcza; kolorowy wulkan) z wykorzystaniem soli metali przejściowych (siarczan miedzi czy chlorek kobaltu), tzw. szkła wodnego, barwników spożywczych, soku z cytryny i in. 
 
Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy oraz Akademia Wychowania Fizycznego zapraszają dzieci w wieku 6-9 lat. Do starszych dzieci w wieku od 10 do 13 lat adresowana będzie tego dnia oferta przygotowana przez Politechnikę Krakowską oraz Akademię Górniczo-Hutniczą.

Dzień Rektorski to inicjatywa realizowana we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci, która jest pomysłodawcą wydarzenia.

 
Rejestracja dzieci (ilość miejsc ograniczona) poprzez formularz dostępny na stronie Uniwersytetu Dzieci: http://www.uniwersytetdzieci.pl/events/show/991

Za: mat. UR Kraków
pg 

 
 
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułUwaga na nasionnicę trześniówkę
Następny artykułZ ministrem o problemach grup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.