Dziesiąty raz na Fruit Logistice

Międzynarodowe Targi Fruit Logistica odbędą się pomiędzy 4 a 6 lutego. Krajem partnerskim jest tym razem Portugalia. Jedną z atrakcji FL – w dodatku taką, na którą zwiedzający je goście (targi odwiedzi około 60 tysięcy osób) mają wpływ – jest organizowany po raz dziesiąty konkurs na najbardziej innowacyjny produkt lub usługę, mogące wyznaczyć nowe trendy w ogrodnictwie i handlu. 
 
Kandydatów do nagrody – dziesięć produktów lub usług – nominują eksperci, wybór należy już do zwiedzających berlińskie targi. Tegoroczna dziesiątka przedstawia się następująco.
Aurora Seedless Papaya – beznasienne owoce o dłuższym niż klasyczne okresie przydatności do spożycia (nawet po rozkrojeniu). Owoce osiągają masę 0,2 – 1,0 kg. Hodowla została przeprowadzona w firmie z Izraela metodami naturalnej selekcji i hybrydyzacji. Od lutego 2014 r trafiają na rynki UE, Szwajcarii i Kanady.

Aurora Seedless Papaya

DIY fresh packs – zestawy świeżych warzyw/owoców do przygotowania posiłku bez odpadków produktów. Jest kilka wariantów paczek: szparagi na zupę (propozycja na wiosnę), pomidor gazpacho, salsa (na lato), lasagne, kuskus i curry madras (cały rok). Opakowania zawierają przepisy ułatwiające przygotowanie potrawy. Propozycję tę przygotowali Holendrzy, wprowadzają ją od lutego ubiegłego roku.

DIY fresh packs 

The Eye-Catcher – przyciągający wzrok, zwracający uwagę klienta system ekspozycji owoców – wysuwania ich z opakowania (skrzynki, kartonu). Podniesione ponad krawędź opakowania produkty są atrakcyjnie eksponowane, co przekłada się na ich wyższą sprzedaż (stwierdzono wzrost o 15%). Produkt pochodzenia niemieckiego, w użyciu od marca 2014 r.

The Eye-Catcher

[NEW_PAGE]

FC 15 Fruit Chunker – kompaktowa maszyna do krojenia ananasów i melonów, pracuje z regulowaną prędkością, ogranicza zanieczyszczenia i zagrożenia bakteryjne występujące przy ręcznej obróbce. Kraj producenta – Niemcy, w użyciu od roku.

FC 15 Fruit Chunker


Holzdekor-RPC
 – plastykowa, skaładana skrzynka o fakturze drewna, w całości podlega recyklingowi, sprzyja utrzymaniu higieny sanitarnej. Na rynku od stycznia 2014 w różnych rozmiarach. Propozycja niemiecka.

 

Holtzdecor RPC

Lemoncherry – nowa odmiana żółtego pomidora groniastego. Skórka owoców delikatna, przezroczysta, jagody po 10-12 g, w gronie 14-16 sztuk. Oferowane w opakowaniach (drewniane skrzynki, kartony) 1,5 lub 3 kg. Produkt belgijski, od kwietnia 2014 na rynku.

Lemoncherry

Low Carbon rPETeCo – opakowania pochodzące z sięgającego 90% recyklingu plastykowych butelek. Produkcja wymaga do 20% mniej materiału, produkt ma różne kolory. Propozycja z Irlandii, na rynku od roku.

Low Carbon rPETeCo

[NEW_PAGE]

Sunforest H-100 – nieinwazyjny, przenośny miernik jakości owoców. Można nim mierzyć za pomocą bliskiej podczerwieni ekstrakt (stopnie Brix) jeszcze rosnących owoców (bez potrzeby ich zrywania), zawartość cukru, suchej masy, kolor. Trzy warianty urządzenia dedykowane są dla mandarynek i kiwi (H-100C), jabłek i gruszek (H-100T) oraz pomarańczy (H-100F). Masa urządzenia – 400 g, na rynku od października 2014. Konstrukcja z Korei Południowej.
 

Sunforest H 100

 

Regal’in ™ Apple – nowe odmiany jabłek Regalyou cov i Regalstar cov – o jabłkach w 100% pokrytych intensywnym, czerwonym rumieńcem, na rynku oferowane od kwietnia 2014 r. przez szkółki z Francji.

Jedna z odmian serii Regal'in

 

UP-8000 – maszyna do obierania warzyw „długich” – marchwi, ogórków itd. Skrawanie bez potrzeby użycia wody czy sprężonego powietrza. Odpady – 18-20%. Produkt niemiecki, na rynku od listopada 2013 r.

UP 8000

Fot. fruitlogistica.de

pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułE-zakupy żywności w Polsce wciąż mało popularne
Następny artykułZłoci Medaliści targów Gardenia 2015

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.