Strona główna Tagi Fruit logistica innovation award

fruit logistica innovation award

Fruit Logistica: innowacje jeszcze inaczej

Fruit Logistica przyzwyczaiła swoich uczestników i fanów do corocznej edycji specjalnej nagrody za nowatorstwo – Fruit Logistica Innovation Award. Pod koniec ostatniego dnia targów jury ogłasza werdykt podejmowany po podliczeniu głosów publiczności oddanych na którąś z dziesięciu zakwalifikowanych propozycji. W tym roku pierwszy raz organizatory zaproponowali gościom Targów jeszcze inna atrakcję – w jednej hali zebrano najciekawsze start-upy, a ostatni dzień targów ogłoszono jako Start-up Day.

Fruit Logistica: trzynastka szczęśliwa dla kokosowych czipsów

Od 2006 roku berlińskie targi Fruit Logistica organizują konkurs na najbardziej innowacyjny z wystawianych produktów. Tegoroczna edycja Fruit Logistica Innovation Award okazała się szczęśliwa dla wystawianych przez niemiecką firmę czipsów z orzechów kokosowych - Pook Coconut Chips.

Fruit Logistica Innovation Award 2017

Jeszcze nieco ponad miesiąc dzieli nas od największego w Europie spotkania producentów owoców i warzyw oraz handlowców tej branży. Do Fruit Logistiki 2017 przygotowuje się 2884 firm, z czego 2624 przyjedzie do Berlina z zagranicy. To dwudzieste piąte targi, partnerem ich jubileuszowej edycji są Niemcy. Rozpoczną się 8 lutego i potrwają trzy dni.

Nagrody FLIA 2016

Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu targów Fruit Logistica 2016 w Berlinie tradycyjnie przyznano nagrody w konkursie organizowanym przez Messe Berlin i magazyn „Frucht Handel”. Oprócz zwyczajowych trzech, nagrodą specjalną uhonorowano jeszcze jeden produkt.

Fruit Logistica Innovation Award 2016

Najbardziej pożądane nagrody w branży świeżych produktów zostaną przyznane w Berlinie 5 lutego 2016 roku. 3 i 4 lutego ponad 65 000 (szacunek na podstawie ubiegłorocznych danych) zwiedzających specjalistów z ponad 135 krajów będzie mogło oddać swój głos na Innowację Roku.
 

Najbardziej innowacyjne produkty

Goście targów Fruit Logistica zakończonych w Belinie 6 lutego wybrali poprzez głosowanie najbardziej innowacyjne produkty w zorganizowanym po raz dziesiąty konkursie Fruit Logistica Innovation Awards.

Dziesiąty raz na Fruit Logistice

Międzynarodowe Targi Fruit Logistica odbędą się pomiędzy 4 a 6 lutego. Krajem partnerskim jest tym razem Portugalia. Jedną z atrakcji FL – w dodatku taką, na którą zwiedzający je goście (targi odwiedzi około 60 tysięcy osób) mają wpływ – jest organizowany po raz dziesiąty konkurs na najbardziej innowacyjny produkt lub usługę, mogące wyznaczyć nowe trendy w ogrodnictwie i handlu. 
 

Fruit Logistica Innovation Award 2014

Wśród atrakcji niedawno zakończonych targów Fruit Logistica w Berlinie był również konkurs na najbardziej innowacyjny produkt - Fruit Logistica Innovation Award 2014. W tym roku za taki właśnie produkt został uznany „BBQ Grill Mix” zgłoszony przez firmę Eisberg z siedzibą w Szwajcarii.

Nagrody za innowacje rozdane

8 lutego jury rozstrzygnęło konkurs towarzyszący od kilku już lat targom Fruit Logistica. Fruit Logistica Innovation Award – nagroda za najbardziej innowacyjne rozwiązanie zaproponowane w dziedzinie ogrodnictwa przypadła w tym roku Holendrom. Firma Staay Food Group przedstawiła w konkursie „City Farming” - system uprawy szklarniowej z doświetlaniem LED.

Nominacje w Berlinie

Co roku podczas targów Fruit Logistica jej organizatorzy przyznają Fruit Logistica Innovation Award – prestiżową nagrodę z najciekawsze innowacje roku.W połowie grudnia jury ekspertów przedstawiło w Berlinie nominacje do nagrody za 2013 rok. Jak zwykle jest dziesięć propozycji, zwycięży ta, na która zagłosuje największa grupa zwiedzających berlińskie targi. W ubiegłym roku odwiedziło je około 55 tysięcy specjalistów rynku owoców i warzyw ze 130 krajów. Wyniki tegorocznego konkursu poznamy w piątek 8 lutego 2013 r.