Fruit Logistica Innovation Award 2017

Jeszcze nieco ponad miesiąc dzieli nas od największego w Europie spotkania producentów owoców i warzyw oraz handlowców tej branży. Do Fruit Logistiki 2017 przygotowuje się 2884 firm, z czego 2624 przyjedzie do Berlina z zagranicy. To dwudzieste piąte targi, partnerem ich jubileuszowej edycji są Niemcy. Rozpoczną się 8 lutego i potrwają trzy dni.
Jednym z wielu wydarzeń, jakie przyniosą targi, jest coroczny konkurs innowacji – Fruit Logistica Innovation Award. Co roku do tej nagrody nominowanych jest dziesięć nowatorskich produktów, rozwiązań dotyczących produkcji ogrodniczej i obrotu towarowego. Zwycięzcę wybierają poprzez głosowanie odwiedzający ekspozycje.
Na nadchodzących targach po raz pierwszy nominowano do FLIA produkt polski. O uwagę i głosy publiczności będzie walczyć system SoFruBox® prezentowany przez firmę SoFruPak z Gomulina-Dąbrówki. Składające się na system opakowania na owoce jagodowe są wykonane z kartonu w sposób umożliwiający wentylację opakowań i ich zestawów oraz zachowanie niskiej temperatury podczas obrotu. Ekologiczne tworzywo i jednorazowy obrót zapewniają higienę.

Zgłoszony do Urzędu Patentowego system opakowań został już dostrzeżony w Polsce – otrzymał Nagrodę za Innowacyjny Produkt na TSW 2016. Teraz ma szanse w Berlinie – werdykt zostanie podany do wiadomości ostatniego dnia targów o godzinie 14:30 w łączniku pomiędzy pawilonami 20 i 21. Polskich kibiców z pewnością nie zabraknie.

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie pokazujemy całą dziesiątkę nominatów

pg

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOgórkowa nowość w Białym Borze
Następny artykułW Supraślu powstanie ośrodek rehabilitacyjny dla rolników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.