Hiszpania szuka nowych rynków dla owoców i warzyw

Madryt szuka nowych rynków zbytu dla eksportu żywności. Hiszpania jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych rosyjskim embargiem. Straty eksporterów warzyw i owoców do Federacji Rosyjskiej mogą przekroczyć 320 milionów euro.
 Czwartkowe spotkanie ekspertów państw członkowskich nie uspokoiło hiszpańskich rolników. Obawiają się nie tylko konsekwencji embarga nałożonego przez Rosję, ale też gwałtownego spadku cen. Dlatego minister rolnictwa Isabel Garcia Tejerina uważa, że owoce i warzywa, których nie można wysłać do Federacji, muszą zostać usunięte z rynku. „Żądamy natychmiastowego wycofania tych produktów. Oczekujemy od Brukseli pokrycia poniesionych strat i zapowiadamy szukania nowych odbiorców” – oświadczyła minister.
 
Hiszpania wyraziła niezadowolenie z powodu zamiaru krajów Ameryki Południowej zwiększenia eksportu żywności do Rosji. Rolnicy zaś boją się, że przez nadwyżki produkcji Bruksela ograniczy wymianę tych towarów między krajami członkowskimi. Unia Europejska jest pierwszym odbiorcą hiszpańskich warzyw i owoców.
Za: IAR
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDobre efekty
Następny artykułMołdawia: ulgi dla sadowników po rosyjskim embargu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.