Jak zwiększać spożycie owoców i warzyw?

warzywa i owoce
Biorąc pod uwagę zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Komitety COPA i COGECA oraz Freshfel  rozpoczęły kampanię # FruitVeg4you, w której podkreślono wiele korzyści odżywczych związanych z jedzeniem owoców i warzyw w ramach zrównoważonej diety.
Statystyki pokazują, że europejscy konsumenci spożywają dziennie średnio 353 g świeżych owoców i warzyw, co jest poniżej zalecanej przez WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) minimum 400 gramów. Ta kampania w mediach społecznościowych ma na celu zachęcenie konsumentów do jedzenia więcej i podniesienie świadomości na temat znaczenia zdrowej i zrównoważonej diety poprzez uwzględnienie w niej minimalnego dziennego spożycia owoców i warzyw.
 
Wspierając kampanię wśród opinii publicznej spoza Parlamentu Europejskiego, Hilde Vautmans, eurodeputowana powiedziała: „Popieram tę inicjatywę, ponieważ naprawdę chcę zachęcić ludzi do codziennego spożywania większej ilości owoców i warzyw. To naprawdę dobre dla twojego zdrowia i naszych europejskich rolników, którzy wciąż cierpią z powodu rosyjskiego zakazu eksportu. Mamy najlepsze europejskie produkty. Zachęcamy do zjedzenia 3 lub 4 porcji dziennie „.
 
Nakreślając sposoby na zwiększenie konsumpcji, powiedziała: „Na przykład w Belgii, jeśli pracownikowi oferuje się kosz owoców, pracodawca może to wpisać w koszty i zmniejszyć podatek. Co tydzień więc wielu z ich dostarcza kosz owoców dla pracowników. Podkreśliła również znaczenie unijnego programu „Owoce i warzywa w szkołach”, aby zachęcać do zdrowych nawyków żywieniowych w młodym wieku.
 
Ta kampania jest wspólnym zobowiązaniem ze strony Europejskiego Stowarzyszenia Fresh Produce Freshfel oraz Komitetów COPA i COGECA do platformy UE ds. Diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
 
za: COPA-COGECA

Related Posts

None found

Poprzedni artykułProblem numer jeden Polaków: inflacja
Następny artykułPoznaj program 27. Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.