Poznaj program 27. Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu

Tak było w Sandomierzu w 2017 roku; fot. K. Kupczak
Organizatorzy 27. Spotkania Sadowniczego Sandomierz 2018 opublikowali już program konferencji odbywającej się w dniach 31 stycznia - 1 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej. 
W pierwszym dniu konferencji zaplanowano dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich – ekonomiczny, zawiera takie tematy jak: Trzymać czy sprzedawać? – sytuacja na rynku jabłek w Polsce i Europie (prelegentem będzie Adam Paradowski); Jak dodatkowo zarabiać na sadzie jabłoniowym – praktyczne rozwiązania w Europie (wygłoszony przez Gerarda Poldevaarta); Jak przechowują się jabłka? (prezentacja Marcina Piesiewicza). W tej części konferencji planowany jest również panel dyskusyjny pt. Razem czy osobno? – przyszłość grup producenckich.

W drugiej części przygotowany jest blok dotyczących nowych technologii i rozwiązań dla sadownictwa. Będą się na niego składać wykłady prowadzone przez producentów środków produkcji. 

W drugim dniu konferencji dla uczestników przygotowano trzy bloki tematyczne. Pierwszy z nich dotyczy roślin jagodowych. Wystąpi w nim Dorota Łabanowska-Bury wygłaszając referat na temat: Uprawa roślin jagodowych – alternatywa czy uzupełnienie produkcji w gospodarstwach sadowniczych?
 
W bloku czereśniowym przewidziane są dwa wykłady. Jako pierwszy wystąpi Rene Albers z tematem: Budowanie plonu czereśni przez odpowiednie nawożenie. Drugi wystąpienie: Formy koron czereśni na świecie – zaprezentuje Anita Łukawska.

Trzeci to blok ekologiczny. Temat: Ekologiczna produkcja jabłek w Holandii – aspekty praktyczne i ekonomiczne – przedstawi Gerard Poldervaart. Następnie wystąpi Dorota Metera: Rozwój sadowniczej produkcji „bio” w Polsce i na świecie. Dzień zakończy prezentacja Karola Kurzępy pt.: Zasady certyfikacji sadowniczych gospodarstw ekologicznych. 

Więcej informacji na temat konferencji oraz targów i wystawy maszyn można znaleźć tutaj.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJak zwiększać spożycie owoców i warzyw?
Następny artykułBeata Meszka 1970-2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.