Jaki będzie początek października?

Przed nami pierwszy tydzień października, który przyniesie jeszcze więcej jesiennych akcentów w przyrodzie. Sprawdzimy, czy jesiennie będzie również w pogodzie i czy mamy jeszcze szansę na babie lato.

Prognoza tygodniowa jest obiecująca, ponieważ każdy powinien w niej znaleźć coś dla siebie. Będą ciepłe okresy, będą też te chłodniejsze, a nawet zimniejsze. Będziemy też mogli liczyć na słońce oraz deszcz, który przyniesie złagodzenie posuchy.
 
Pogodowy przegląd tygodnia zaczynamy tradycyjnie już od poniedziałku, który przyniesie nam przelotne opady deszczu miejscami na południu, południowym wschodzie i w głębi kraju. Poranek będzie jeszcze bardzo chłodny, ponieważ termometry nie pokażą więcej niż 6-7 stopni. Po południu w strefie opadów ociepli się do 15 stopni, zaś w pozostałych regionach do 17-18 stopni.
 
Wtorek (2.10) dla odmiany będzie słoneczniejszy i cieplejszy. Parasole warto zabrać ze sobą na południowym wschodzie. Temperatura podniesie się do 18-20 stopni, ale na pełnym słońcu odczuwalnie będzie jeszcze cieplej.
 
W środę (3.10) kontynuacja słonecznej aury z opadami jedynie tam, gdzie są one teraz najbardziej potrzebne, a więc na południowym wschodzie Polski. Temperatura jak na początek października bardzo przyjemna, bo rzędu 19-21 stopni. Nawet nocami i o porankach nie będzie już mniej niż 10 stopni.
 
W czwartek (4.10) nastąpi zmiana pogody, ponieważ znad Niemiec wkroczy chłodny front atmosferyczny. Przyniesie on opady najpierw na zachodzie, a następnie również na wschodzie kraju. Jako że na zachodzie padać będzie przez większą część dnia, to tam też będzie najchłodniej, najwyżej do 15-16 stopni. Na wschód i południe opady dotrą dopiero późnym popołudniem, dzięki czemu zdąży się jeszcze ocieplić do 21-22 stopni.
 
Piątek (05.10) przyniesie ochłodzenie, jak to zwykle ma miejsce pod przejściu frontu. Nad ranem tylko 5 stopni, a przy gruncie niewykluczone spadki w okolice zera, zwłaszcza na zachodzie i południu. W ciągu dnia niewielki deszcz na północy, poza tym z rozpogodzeniami, ale chłodno, tylko 13-15 stopni.
 
W weekend (6-7.10) pogoda zróżnicowana. W sobotę sporo przelotnych opadów i od 13-15 stopni na północy i wschodzie do 16-18 stopni na zachodzie i południu. W niedzielę na północy i wschodzie zanikające opady i 16-18 stopni. W pozostałych regionach sucho, słonecznie i bardzo ciepło, od 20 do 22 stopni, a na południowym zachodzie do nawet 23 stopni.
 
To będzie prawdziwe babie lato, ponieważ pogodne wyże ściągające do nas ciepłe powietrze znad Afryki znajdą się nad rejonem Morza Czarnego. Nasze prognozy wskazują na długie babie lato, podobnie jak w poprzednich latach. Ciepło i słonecznie będzie przynajmniej przez całą pierwszą połowę października.

Prognoza pochodzi z serwisu TwojaPogoda

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNa Warmii ruszył cykl festiwali browarniczych
Następny artykułRozrzutnik z Metal-Fach-u

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.