765×200-prenumerata-mpssad-2020

Jedyny w Polsce, unikatowy, kierunek studiów

Budynek Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa
15 czerwca na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 54) odbywać się będzie Dzień Otwarty kierunku Sztuka Ogrodowa. W jego ramach zostanie przedstawiona oferta edukacyjna kierunku Sztuka Ogrodowa, zaprezentowane zostaną prace i projekty obecnych studentów UR, a w pracowniach komputerowych przeprowadzone zostaną pokazowe zajęcia praktyczne z projektowania.
Przyszli studenci rozpoczną naukę na  kierunku Sztuka Ogrodowa już w październiku br. Kształcenie na tym kierunku prowadzone będzie na studiach I i II stopnia, w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Od 1 czerwca na Uniwersytecie Rolniczym trwa elektroniczna rejestracja kandydatów na studia. 
 
Kierunek Sztuka Ogrodowa powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy. Studia inżynierskie będą trwać 3,5 roku, a magisterskie 1,5 roku. Studenci zdobędą kompleksową wiedzę i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technicznych oraz plastycznych. Absolwenci Sztuki Ogrodowej będą przygotowani do prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej, pracy w pracowniach projektowych, firmach zakładających i pielęgnujących ogrody, firmach deweloperskich oraz w administracji. Posiadać będą wiedzę z zakresu produkcji roślin ozdobnych, sprzedaży, marketingu, a także kierowania firmą florystyczną. Studia przygotują ich również do prowadzenia zajęć z hortiterapii w zespołach terapeutycznych.
 
za: wo.ur.krakow.pl
pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię