Konsultacje społeczne w sprawie obszarów wiejskich

Komisja Europejska prowadzi do końca listopada konsultacje społeczne w sprawie swojej nowej inicjatywy na rzecz długoterminowej wizji obszarów wiejskich.

Konsultacje mają na celu zebranie opinii na temat obecnych możliwości i wyzwań związanych z mieszkaniem na obszarach wiejskich, wizji dla obszarów wiejskich w 2040 r. oraz działań niezbędnych do ich realizacji. Stanowią one pierwszy krok w kierunku opracowania komunikatu Komisji na temat długoterminowej wizji dla obszarów wiejskich, który ma zostać opublikowany w połowie 2021 r. Komisja przedstawi w komunikacie działania, które należy podjąć, także w krótszej perspektywie czasowej, w celu realizacji długofalowego planu rozwoju obszarów wiejskich.

W internetowych konsultacjach społecznych mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani, w szczególności: konsumenci, sektor rolno-spożywczy, wiejskie małe i średnie przedsiębiorstwa, władze regionalne, lokalne i centralne, rolnicy, organizacje społeczeństwa obywatelskiego, młodzież wiejska, organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania, sieci obszarów wiejskich i pracownicy akademiccy.

Wszyscy zainteresowani przyszłością obszarów wiejskich i ich mieszkańców mogą podzielić się swoimi poglądami. Kwestionariusz jest dostępny (również w języku polskim) na stronie Komisji Europejskiej do 30 listopada 2020 roku.

źródło: IJHARS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPo co rolnikom zrównoważone rolnictwo?
Następny artykułZmarł dr hab. Józef Rokosza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.