Kto zarobi na gruntach rolnych?

Od wejścia Polski do Unii Europejskiej ceny ziemi wzrosły już prawie czterokrotnie. W roku 2016 minie 12-letni okres ochronny na swobodny obrót ziemią rolną w Polsce. Czy wpłynie to na większe zainteresowanie polskimi gruntami wśród cudzoziemców?
Polskie stawki, pomimo wzrostu cen, nadal są jednymi z najniższych w Europie, co podwyższa atrakcyjność ziemi i stanowi konkurencyjną ofertę dla cudzoziemców, którzy nie będą już ograniczeni barierami administracyjnymi. Dużym zainteresowaniem u obcokrajowców cieszą się duże, kilkusethektarowe areały, ponieważ można je efektywnie zagospodarować dużymi, specjalistycznymi maszynami rolniczymi. Ważnym aspektem jest również bardzo wysoka jakość polskiej ziemi, co sprawia, że niektórzy inwestorzy są gotowi zapłacić za nią o wiele więcej, niż jest w rzeczywistości warta.
Inwestorzy, którzy ulokują w nich swój kapitał już teraz, mogą liczyć w przyszłości na pewny i bezpieczny zysk, ale nie tylko z ziemi odsprzedanej cudzoziemcom. Należy wziąć pod uwagę fakt, że aby zabezpieczyć polskim gospodarzom dostęp do gruntów, resort rolnictwa pracuje nad nowymi przepisami – projektem ustawy ułatwiającej dostęp do ziemi polskim rolnikom. Nie wstrzyma to jednak tendencji wzrostowej cen ziemi. Dlatego jest to idealny czas, aby inwestować w ziemię rolną, w celu jej późniejszej odsprzedaży cudzoziemcom.
Za: biznes.interia.pl
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNapoje na bazie miodu zdobędą rynek?
Następny artykułDochody Polaków spadają drugi rok z rzędu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.