Na wsparcie doradztwa

Polscy rolnicy w bieżącym roku będą mieli możliwość składania wniosków na wiele działań wspieranych ze środków pomocowych Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego. W pierwszym kwartale tego roku odbędzie się, między innymi, nabór na działanie „Wsparcie korzystania z usług doradczych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Na usługi doradcze w PROW jest ponad 72 mln euro, płatności mają być realizowane ze środków planowanych co roku w ustawach budżetowych na realizację PROW.
Zgodnie z przepisami, usługi świadczone w ramach programu doradczego mają być kompleksowe i zaspokajać indywidualne potrzeby rolników. W ramach udzielanych porad, doradcy będą wypełniać wnioski o płatności bezpośrednie i o wsparcie z PROW, rozliczać podatki czy przygotowywać analizy przystosowania i wypełniać ewidencję z zakresu wzajemnej zgodności, sporządzać plany nawozowe i plany przestawienia gospodarstw na warunki ekologiczne.
za: dodr.pl
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEkolodzy apelują do PiS o odrzucenie projektu Prawa łowieckiego
Następny artykułJaka jest sałata przyszłości?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.