Nagrody za innowacje rozdane

Hans de Groot odbiera FLIA 2013
8 lutego jury rozstrzygnęło konkurs towarzyszący od kilku już lat targom Fruit Logistica. Fruit Logistica Innovation Award – nagroda za najbardziej innowacyjne rozwiązanie zaproponowane w dziedzinie ogrodnictwa przypadła w tym roku Holendrom. Firma Staay Food Group przedstawiła w konkursie „City Farming” - system uprawy szklarniowej z doświetlaniem LED.
Cykl uprawianych warzyw niezależnie od gatunku zamyka się w 35 dniach. Temperatura, nawadnianie i nawożenie są sterowane automatycznie. Utrzymywanie wszystkich czynników uprawy w optimum ma zupełnie wyeliminować potrzebę korzystania w pestycydów. Ta metoda zrównoważonej produkcji ma być ofertą dla szybko rosnąej populacji ludzi.

Drugie miejsce przyznano Apfel Schiffchen® – suszonym w plastry o kształcie statku jabłkom. Technologia obróbki wypracowana przez Elbe-Obst Vertriebs GmbH z Niemiec pozwala zachować plastrom ostre kształty i jasną barwę.

Miejsce trzecie zajęło Flower Sprout TM warzywo będące krzyżówką brukselki i jarmużu(o zielonych i fioletowych liściach) zaproponowane przez Tozer Seeds Ltd z W. Brytanii. 

 
pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię