Polska ziemia trafi w ręce obcokrajowców?

fot. P. Grel
1 maja 2016 roku przestaną obowiązywać ograniczenia w nabywaniu nieruchomości rolnych w Polsce przez obcokrajowców. Budzi to obawy o masowy wykup polskich gruntów rolnych przez obcokrajowców. Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej szuka sposobów na ochronę polskiej ziemi.
 
Swoje postulaty Fundacja zawarła w raporcie, w którym podkreśla jednocześnie, że trudno dziś w Polsce mówić o spójnej, efektywnej polityce kształtowania ustroju rolnego.
Na terenach województw zachodnich i północnych następuje niejawny proces koncentracji ziemi rolnej przez duże podmioty zagraniczne. Z drugiej strony w województwach o rozdrobnionej strukturze agrarnej ziemia z gospodarstw nieproduktywnych nie przepływa do tych o wyższej jakości
 
Za: forsal.pl
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułApel ministra do producentów owoców i warzyw
Następny artykułWarto mieć świadectwo

1 KOMENTARZ

  1. Co za problem zrobić ustawę że nikt oprócz Polaków nie może kupować ziemi i po kłopocie.

    CO niedługo taki Niemiec czy Holender ogrodzi sobie takie 500 ha czy 200 co kupi i powie wypierd…ć polaczki tu jest inne państwo. !!!!!!!!!!!!!!!

    No karygodne żeby sprzedawać Polską ziemie i przesuwać granice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.