Prof. Pruszyński doktorem h.c. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Tytuł doktora honoris causa nadał we wtorek Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu prof. Stefanowi Pruszyńskiemu. Jest on uznanym naukowcem w dziedzinie nauk rolniczych związanych z ochroną roślin, szczególnie w zakresie entomologii stosowanej i biologicznych metod oraz programów ochrony upraw.
„Prof. Stefan Pruszyński jest niestrudzonym propagatorem osiągnięć tych nauk, wychowawcą kadry naukowej. Przez całe swe pięćdziesięcioletnie życie zawodowe i naukowe dbał o rozwój i poziom ochrony roślin oraz jej wpływanie na polskie rolnictwo” – podał rzecznik prasowy uczelni Jerzy Lorych.
 
Jak dodał, prof. S. Pruszyński przez 18 lat pełnił funkcję szefa Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu, który w tym okresie inicjował, organizował i ukierunkowywał badania istotne dla polskiej ochrony roślin; szczególnie jej wpływu na środowisko przyrodnicze.
 
Prof. Pruszyński jest 50. doktorem honorowym w 64-letniej historii uczelni. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu, którą ukończył w 1965 r. Dorobek publikacji prof. Pruszyńskiego obejmuje ponad 670 pozycji, wśród nich jest 140 oryginalnych prac naukowych. Ponadto jest autorem 300 artykułów popularnonaukowych, ekspertyz, instrukcji wdrożeniowych, monografii naukowo–technicznych. Został odznaczony Krzyżami: Komandorskim, Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSondaż: polski rolnik to nowoczesny tradycjonalista
Następny artykułSawicki za reprezentatywnością stron w komisji dialogu w rolnictwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.