Rozbudowa Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP w Poznaniu

Od stycznia trwa budowa czterokondygnacyjnego gmachu dla Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP przy ul. Dąbrowskiego. 10 maja odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego z udziałem m.in. wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wykonawcy inwestycji oraz społeczności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Nowe sale dydaktyczne, laboratoria i sale seminaryjne znajdą się w nowym skrzydle Kolegium Zembala Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Rozbudowa kosztować będzie 7,8 mln zł, w środę wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę gmachu.

– Nowy obiekt – mówił w powitalnym wystąpieniu JM Rektor prof. Jan Pikul – wzbogaci uczelnię w nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne, laboratoria, sale seminaryjne oraz pokoje dla naukowców. Budynek będzie miał cztery kondygnacje i zajmie powierzchnię 2 i pół tys. m2. Dzięki tej inwestycji studenci będą mogli mieć zajęcia w jednym miejscu. Obecnie Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu rozproszony jest w pięciu obiektach w różnych częściach miasta, również w poza granicami – w Baranowie. Inwestycję, która wpłynie na poprawę warunków kształcenia, wsparło finansowo Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nowe skrzydło Kolegium Zembala połączone zostanie szklanym łącznikiem z głównym gmachem. Będzie więc stanowić ładny kompleks w ciągu ul. Botanicznej, w otoczeniu ogrodu botanicznego UAM.

– Już teraz myślimy o poszerzeniu naszej oferty dydaktycznej – snuje plany dziekan dr hab. Tomasz Kosiada. Nowe, profesjonalne zaplecze lokalowe ułatwi realizacje tego przedsięwzięcia. Jednym z ważnych aspektów jest również fakt, że budynek o powierzchni użytkowej ponad 2.100 m2 będzie wybudowany w energooszczędnej technologii pod względem izolacji termicznej czy oświetlenia, co w kontekście zbliżającej się decentralizacji uczelni ma duże znaczenie.


JM Rektor prof. Jan Pikul

Źródło: www.puls.edu.pl; fot. M.Bartczak

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWielka Majówka Timac Agro – konferencja i loteria
Następny artykułZwiązek Sadowników: sady wymarzły, owoce mogą być droższe

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.