Rosja zniosła sankcje wobec wszystkich tureckich eksporterów pomidorów

Rosja zniosła sankcje wobec tureckich eksporterów pomidorów, podała państwowa Agencja Anadolu 27 kwietnia, powołując się na tureckie ministerstwo gospodarki. Decyzja Rosji całkowicie utoruje drogę eksportowi pomidorów z Turcji do Rosji - powiedział minister w oświadczeniu.

Krok ten nastąpił po spotkaniu, które odbyło się 26 kwietnia między przedstawicielami tureckiego ministerstwa gospodarki a rosyjskim ministerstwem rolnictwa.

Minister przypomniał, że rosyjskie ministerstwo rolnictwa zezwoliło ograniczonej liczbie tureckich eksporterów pomidorów na sprzedaż produktów do Rosji. W październiku 2017 r. limit na importowane pomidory z Turcji wynosił 50 000 ton.

W styczniu 2016 r., po  zestrzeleniu przez Turcję rosyjskiego myśliwca naruszającego jego przestrzeń powietrzną, Rosja zakazała importu tureckich owoców i warzyw, w tym pomidorów, pomarańczy, jabłek, moreli, kapusty, brokułów, mandarynek, gruszek, brzoskwiń, ogórków, śliwek, truskawek i cebuli.

Źródło: Freshplaza

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWarzywa doskonale niedoskonałe
Następny artykułIERiGŻ: rosną dochody rolników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.