Rosjanie sprawdzą przechowalnie jabłek na Białorusi i w Serbii

Z powodu problemów fitosanitarnych z produktami z Białorusi i Serbii rosyjski organ regulacyjny Rosselchoznadzor postanowił sprawdzić składowanie jabłek w obu tych krajach.
„Teraz, pod koniec sezonu jabłkowego, Rosselchoznadzor będzie kontrolować proces przechowywania jabłek na Białorusi i Serbii, aby zapobiec dostaniu się do naszego kraju produktów o niejasnym statusie fitosanitarnym” – brzmi jego oświadczenie.
 
W przeszłości Rosselchoznador sprawdzał białoruskie firmy specjalizujące się w produkcji grzybów. Urząd zauważył, że podjęte środki okazały się bardzo potrzebne, a specjaliści będą stosować podobne podejście do kontroli jabłek przeznaczonych do wywozu do Rosji.
 
21 września rosyjska straż graniczna nie wpuściła dwóch ładunków jabłek z Białorusi – nie posiadały one żadnych ważnych świadectw fitosanitarnych. Oba transporty pochodziły z obwodu homelskiego.
 
Źródło: Freshplaza
 
mp

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBiałoruś i Rosja zwiększyły import jabłek z Turcji
Następny artykułInterwencyjny skup jabłek – po 25 gr za kilogram

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.