UE: większa pomoc dla młodych rolników

kredyty dla rolników
Komisja Europejska i Europejski Bank Inwestycyjny ogłosiły uruchomienie pakietu kredytowego dla młodych rolników z państw unijnych. Jego wartość to 1 mld euro, ale to nie jest wszystko, co do tej grupy rolników powinno trafić.

Pakiet ma zwiększyć dostępność kredytów dla młodych europejskich rolników – np. w 2017 roku odrzucono w UE 27% wniosków kredytowych pochodzących od tej grupy producentów podczas gdy dla innych rolników wskaźnik ten wynosił 9%.

Czytaj także: Większe wsparcie dla młodych rolników

Więcej niż co dziesiąty (11%) europejskich rolników ma mniej niż 40 lat, więc warunki ich pracy są istotnym elementem wspólnej polityki rolnej. Przeznaczone dla młodych kredyty będą korzystniejsze niż inne w branży – np. karencja w spłacie wynosić będzie do 5 lat, okres spłaty – do 15 lat.

Program będzie zarządzany prze banki i firmy leasingowe państw członkowskich i te podmioty będą zobowiązane do podniesienia wartości pakietu o drugi miliard euro.

Piotr Grel
za: europa.eu

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPowstaną nowe parki
Następny artykułOwoce miękkie Ukrainy: rynek owoców zamrożonych i świeżych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.