Ukraina wykorzystała już kwoty bezcłowego eksportu do UE

Jabłka w skrzynce
Jak podaje UKAB – Ukraiński Klub Agrobiznesu Ukraina do 22 lipca wykorzystała większość kwot eksportowych przyznanych przez UE w ramach umowy o wolnym handlu. Wśród wykorzystanych do około połowy lipca kwot eksportowych dziewięciu grup towarowych znalazły się produkty ogrodnicze – przetwory pomidorowe oraz soki winogronowy i jabłkowy. W zeszłym roku o tym samym czasie Ukraina zdążyła wykorzystać siedem kwot eksportowych. Kraje Unii Europejskiej zaimportowały w ciągu siedmiu miesięcy bieżącego roku ukraińskich towarów za kwotę 3,1 mld euro, o 37% więcej niż w tym samym okresie 2018 roku. Piotr Grel za: UKAB

Jak podaje UKAB – Ukraiński Klub Agrobiznesu Ukraina do 22 lipca wykorzystała większość kwot eksportowych przyznanych przez UE w ramach umowy o wolnym handlu.

Wśród wykorzystanych do około połowy lipca kwot eksportowych dziewięciu grup towarowych znalazły się produkty ogrodnicze – przetwory pomidorowe oraz soki winogronowy i jabłkowy. W zeszłym roku o tym samym czasie Ukraina zdążyła wykorzystać siedem kwot eksportowych.

Kraje Unii Europejskiej zaimportowały w ciągu siedmiu miesięcy bieżącego roku ukraińskich towarów za kwotę 3,1 mld euro, o 37% więcej niż w tym samym okresie 2018 roku.

Piotr Grel
za: UKAB

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW najnowszym MPS SAD – 8/2019
Następny artykułUkraina: towarowa plantacja rokitnika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.