Unijna produkcja ekologiczna

W uzupełnieniu podanej przez nas 29 marca informacji PAP o produkcji ekologicznej - dzisiaj garść danych zebranych przez FAMMU/FAPA z terenu Unii Europejskiej.
Jak wynika z najnowszych opublikowanych przez Freshfel danych, wartość ogrodnictwa ekologicznego na unijnym rynku należałoby oszacować na poziomie około 5-7% łącznej wartości produkcji ogrodniczej. Łączna produkcja upraw owocowo-warzywnych konwencjonalnych to około 82,0 mln ton rocznie, a produkcję ekologiczną owoców i warzyw można oszacować na około 2,0 do3,0 mln ton rocznie. Podano również szacunkowe dane dla wolumenu importu – kraje unijne sprowadzają około 13,0 mln ton owoców i warzyw, a wielkość importu produktów pochodzących z upraw ekologicznych to około 1,0 do 2,0 mln ton. W porównaniu do danych za rok2002 według najnowszych udostępnionych danych za rok 2011 łączna powierzchnia upraw ekologiczny wzrosła z ówczesnych 5,72 mln ha do obecnych 9,61 mln ha. Wzrosła również liczba producentów – z 151 766 w roku 2002 do 235 464 w roku 2011.
Źródło: FAMMU/FAPA 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.