W Skierniewicach 36. Święto!

Owocowo-warzywne corso
W sobotę i niedzielę w Skierniewicach można było uczestniczyć w licznych imprezach towarzyszących już 36. w historii tego miasta Święcie Owoców, Warzyw i Kwiatów.

Dwudniowe skierniewickie święto otworzyli wczoraj Prezydent Miasta Leszek Trębski, Dyrektor Instytutu prof. Franciszek Adamicki oraz licznie zgromadzeni przedstawiciele władz (nie tylko lokalnych).

W hali OSiR można było już od kilku lat podziwiać kompozycje tworzone z kwiatów, owoców i warzyw przez Zakład Upowszechniania i Promocji IO. Ponadto obok wystawy w hali sportowej odbywały się konsultacje prowadzone przez pracowników IO oraz swoją ofertę przedstawiały firmy związane z branżą ogrodniczą. Podobnie na ulicach miasta, gdzie przysłowiowe „masło, mydło i powidło” przeplatane było stoiskami szkółek i firm ogrodniczych.

W siedzibie Oddziału Warzywnictwa IO (tzw. osadzie pałacowej) przy ul. Konstytucji 3 Maja już po raz kolejny Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych promowało pieczarki, a dzieci brały udział w organizowanych przez pracowników IO warsztatach naukowych. Ponadto IO oferowało gościom także zwiedzanie Pałacu Prymasowskiego wraz z możliwością zapoznania się z prowadzonymi w tej jednostce badawczej projektami naukowymi, m. in. Trichoderma.

Wystawa w Hali OSiR

Więcej zdjęć w galerii XXXVI Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

DŁ-B
Fot. D. Łabanowska-Bury

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZ otwarcia obiektu w Borzęcinie
Następny artykułSąd UE wyda wyrok ws. 47 mln zł odebranych Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.