WAPA: prognozy zbiorów europejskich jabłek i gruszek nieznacznie w dół

Zbiory jabłek
Ponieważ upalne lato w niektórych miejscach Europy zmieniło się w suszę, kilka krajów - uczestników Prognosfruit skorygowało w dół swoje prognozy zbiorów jabłek i gruszek - podała WAPA.
Obecne zbiory w całej UE szacuje się na 12,5 miliona ton jabłek. Niemcy skorygowały prognozę zbiorów jabłek o 6% z 990 000 do 934 000 ton. Czechy skorygowały szacunki w dół o 15%, do 128 000 ton, jeśli chodzi o jabłka i aż o 25% do 8000 ton, jeśli chodzi o gruszki. Francja również, choć w tym wypadku nieznacznie, obniżyła pierwotną prognozę – z 1,5 mln ton do 1,477 mln ton jabłek i z 135 000 ton do 134 000 ton gruszek.
 
Włochy potwierdziły prognozę z początku sierpnia. Holandia swoją wysoką początkową prognozę dla jabłek planowała skorygować w dół (czego jeszcze nie uczyniła). Polska twierdzi z kolei, że plon jabłek może być nawet wyższy niż prognozowano w pierwotnie.

Jeśli chodzi o kraje pozaeuropejskie, to amerykańska firma Apple Outlook poinformowała, że amerykańscy sadownicy wyprodukują 4,88 miliona ton jabłek, czyli nieco poniżej pierwotnej prognozy, która przewidywała 4,914 milionów ton. Kanada spodziewa się zbiorów jabłek na poziomie 341 249 tony.

WAPA opublikuje uaktualnioną prognozę dla półkuli północnej w listopadzie; ostateczne dane odnośnie produkcji jabłek i gruszek poda w styczniu 2019 roku.
 
Źródło: Fruchthandel

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSpotkanie sadowników z ministrem w Błędowie (cz. 2) – z dyskusji
Następny artykułV Kongres Bezpieczeństwa Żywności już 6 listopada

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.