Więcej pieniędzy na rosyjskie sadownictwo

Materiał szkółkraski dla rosyjskiego sadownictwa
Minister rolnictwa Federacji Rosyjskiej Aleksander Tkaczew zapowiedział zwiększenie pomocy dla sadowników zakładających nowe sady. Do 2025 roku Rosja chce osiągnąć produkcję 1,5 mln ton własnych owoców. W przyszłym roku subwencje dla sadówników wyniosą w przeliczeniu prawie 100 mln dolarów.
Na spotkaniu w Nalczyku (stolica Kabardyno-Bałkarii – autonomicznej republiki na północnym Kaukazie) minister zapowiedział zwiększenie z o 1,5 raza, do 300 tys. rubli  (ok. 4,6 tys. $) państwowych subwencji do zakładania sadów, a do 40 tys. rubli (ok. 617$) do jagodników. W ubiegłym roku budżet centralny wydzielił na ten cel 2,5 mld rubli, co pomogło założyć 14,3 tys. hektarów sadów, z czego 9,6 tys. ha – intensywnych.
Według ministra Tkaczewa do 2020 roku w Federacji trzeba założyć 72 tys. hektarów nowych sadów, w tym 68 tys. ha intensywnych, tak by zwiększyć o 500 tys. ton produkcję owoców z drzew i krzewów. Wraz z już posadzonymi sadami do 2025 roku Rosja ma zbierac około 1,5 mln ton owoców. By przyspieszyć zakładanie sadów minister obiecał na przyszły rok 4 mld rubli (61,7 mln $) subsydiów budżetowych, ponadto państwowy program rozwoju kompleksu rolnego (APK) przeznaczy na ten cel jeszcze 2,1 mld  rubli (32,4 mln $).
za: mcx.ru
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułUrsus zwiększa udział w rynku
Następny artykułRolnictwo wertykalne rośnie dzięki LEDom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.