Włosi odkrywają aronię

W supermarketach północnych Włoch pojawiły się 100 gramowe opakowania świeżych owoców aronii. Producentem jest firma Fruttirossi Masseria, dystrybutorem B&B z Werony. Aronia jest sprzedawana pod marką LoMe Super Fruit.
Jak informuje portal corriereortofruticola.it „wiodący włoski producent tego owocu” ma 4 hektary owocującej plantacji aronii, ale zamierza swoje imperium rozszerzyć do 230 ha. Strategiczna umowa o wyłączności na sprzedaż tych jagód została zawarta z doświadczoną (40 letni staż w handlu jabłkami) firmą, która zamierza rozszerzyć swoją ofertę także o jagody goji – od tego samego partnera; Fruttirossi Masseria planuje posadzić 40 tys. roślin na ośmiu hektarach.
Produkcja wyżej wspomnianych gatunków odbywa się w Apulii, regionie o bardzo sprzyjającym uprawom klimacie, i – co najważniejsze chyba – zasobnym w wodę. W planach jest również produkcja soku aroniowego.
za: corriereortofruticola.it
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJabłkobranie coraz nowocześniej. Rozmowa z organizatorami
Następny artykułJubileusz 150-lecia powstania działu warzyw Syngenta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.