Współpraca Kraków-Umań

25 kwietnia w Państwowym Uniwersytecie Sadownictwa i Winoroślarstwa w Umaniu przebywała delegacja Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie z rektorem Włodzimierzem Sadym, prorektorem ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz dziekanem Wydziału Ogrodnictwa Stanisławem Mazurem.
Celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy obu uniwersytetów mającej objąć wymianę studentów i naukowców oraz tworzenie i realizację wspólnych programów badawczych. Na obu uniwersytetach mają powstać wspólne przedmioty wykładowe. Rektor UR w Krakowie prof. dr hab. Włodzimierz Sady był również gościem odbywającego się w tym dniu 30. Międzynarodowego Seminarium Sadowniczego – w swoim wystąpieniu wyraził przekonanie, że współpraca obu ośrodków naukowych – Umania i Krakowa – dobrze przysłuży się rozwojowi sadownictwa w naszych krajach.
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOd poniedziałku nabór wniosków dla przetwórców rolnych
Następny artykułOrganic Marketing Forum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.