Zjazd botaników w Krakowie

Kwitnąca pigwa
 
"Rok Botaniki Krakowskiej” będą świętować od 19 do 21 września w Krakowie botanicy z całej Polski. Uroczystość została zorganizowana przez Instytut Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Botaniki PAN, a także Ogród Botaniczny UJ.
Okazją do spotkania są przypadające na ten rok jubileusze tych trzech placówek: 60-lecia Instytutu Botaniki im. Władysława Szafera Polskiej Akademii Nauk, 100-lecia Instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 230-lecia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Z tego powodu rok 2013 został ogłoszony „Jubileuszowym Rokiem Botaniki Krakowskiej” – wyjaśniają organizatorzy.
 
Uroczystości zainauguruje wręczenie odznaczeń botanikom ze środowiska krakowskiego w Auli Collegium Novum UJ.
 
Podczas trzydniowego zjazdu w Krakowie zaplanowano m.in. I Forum Botaników Polskich pt. „Współczesna botanika – botanika w przyszłości?”; 42. Zjazd Ogrodów Botanicznych i Arboretów pt. „Kierunki i możliwości rozwoju ogrodów botanicznych i arboretów w Polsce w XXI w.”
 
Z dodatkowych atrakcji organizatorzy przewidzieli spotkanie towarzyskie w Ogrodzie Botanicznym UJ, wyjście na spektakl do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i wyjazdową sesję do Puszczy Niepołomickiej i Stacji Terenowej Zakładu Ekologii Instytutu Biologii PAN w Szarowie.
 
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZnów będzie bardzo intensywnie padać
Następny artykułPorcja nowości (cz. I)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.