Zmowa cenowa na rynku owoców miękkich? KRiR chce interwencji

Maliny
Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o uruchomienie procedury antymonopolowej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w odniesieniu do rynku owoców miękkich.
Jak podkreśla KRIR, ceny skupu owoców miękkich, takich jak agrest, porzeczka i malina są niższe niż koszty ich produkcji. Osiągają obecnie alarmująco niski poziom, który nie będzie w stanie zapewnić nie tylko rozwoju gospodarstwa ale może doprowadzić do bankructwa wielu gospodarstw. Zdaniem samorządu rolniczego na rynku owoców miękkich występują symptomy zmowy cenowej podmiotów skupujących.
 
– Analogiczna sytuacja pojawia się na rynku po raz kolejny i producenci są ponownie poszkodowani, nie mogąc sprzedać owoców po sprawiedliwych cenach – pisze Rada na swojej stronie internetowej. 
 
Samorząd rolniczy wystąpił o uruchomienie procedury antymonopolowej oraz wnioskuje o pomoc finansową dla poszkodowanych rolników.
 
Źródło: KRiR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMołdawskie kłopoty z jabłkami
Następny artykułSkazane na sukces – soki NFC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.