Brexit szansą dla ukraińskich jabłek

Jabłka Europa Wschodnia
Na niecały miesiąc przed wyjściem W. Brytanii z Unii Europejskiej handlowcy brytyjscy starają się zgromadzić zapasy, które pomogą zamortyzować skutki nieuchronnego chaosu, jakiego spodziewają się w pierwszych tygodniach po 29 marca.

Ukraińskie jabłka są już obecne na rynku W. Brytanii i teraz brytyjscy handlowcy starają się zwiększyć ich zapasy tak, by zapewnić dostawy do swoich odbiorców przez co najmniej miesiąc. Szukają na Ukrainie owoców o wysokich parametrach jakościowych (jędrnych). Na Ukrainie zapasy jabłek są duże, piłeczka (może: jabłko?) jest po stronie sadowników ukraińskich – czy ich jabłka spełniają oczekiwania kupców i czy potrafią logistycznie wykorzystać okazję.

Zwiększony ruch na rynku jabłek panuje nie tylko na Ukrainie. Aktywność eksporterów rośnie także we Włoszech i Francji. Nie omija również Polski. Jak zauważa portal east-fruit.com, skąd pochodzą powyższe informacje, zwiększona podaż jabłek ukraińskich i polskich ma też inną jeszcze przyczynę niż Brexit – wielu jabłkom w tych krajach kończy się już okres przydatności do dalszego przechowywania z powodu niedostatków technologii produkcji w sadzie czy braku chłodni KA/ULO.

Za: east-fruit

PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEkologiczna UE
Następny artykułOchrona, nawożenie, dobór odmian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.