O morelach i brzoskwiniach w Sandomierzu

Zwlekająca z odejściem zima komplikuje sadownikom zaplanowanie prac w swoich sadach. Niepokoi też reakcja niektórych gatunków na nienormalny i długotrwały nawrót mrozów. Ich skutki mogą odczuć zwłaszcza pestkowe, przede wszystkim morele i brzoskwinie. Okazją do zweryfikowania cząstkowych informacji na ten i wszelkie inne interesujące sadowników uprawiających morele i brzoskwinie tematy będzie zbliżające się VI Ogólnopolskie Spotkanie producentów Brzoskwiń i Moreli. 
 
Jak zwykle będzie ono miało miejsce w Sandomierzu – na Zamku Kazimierzowskim. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia zapraszają na to spotkanie organizatorzy: Instytut Ogrodnictwa, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Oddział w Sandomierzu „Centrum Ogrodnicze”, Starostwo Powiatowe w Sandomierzu. Omawiane będę kwestie podkładek i odmian brzoskwini i moreli, cięcia drzew, nawadniania sadów. Szczegółowy program można zobaczyć tutaj.
 
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMelioracje zaniedbane od dziesięciolecil
Następny artykułZaprawianie – wpływ na plon i jakość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.