Sandomierskie Święto Młodego Wina

fot. J. Klepacz-Baniak
VII edycja Święta Młodego Wina odbyła się w miniony weekend (15-17 listopada) w Sandomierzu. Wydarzenie zorganizowało Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy.

Impreza ta stanowi dla winogrodników zwieńczenie sezonu. To właśnie w tym terminie Sandomierz staje się polską stolicą winiarstwa, otwartą dla enoturystów z kraju i zza granicy. Lokalni winiarze otrzymują klucze do miasta. Okoliczne winnice, w tym roku było ich 12, prezentują w tym czasie wysokiej jakości młode wino z tegorocznych zbiorów w lokalnych restauracjach. Trzydniowa impreza to nie tylko degustacje, koncerny, warsztaty. W tym roku jednym z punktów programu była też konferencja naukowa pt. „Uwarunkowania mikroklimatyczne uprawy winorośli na Sandomierszczyźnie”.

Więcej na ten temat w kolejnych wydaniach „Mojej Winnicy” (specjalnego dodatku ukazującego się w ramach „Hasła Ogrodniczego”).

Zapraszamy też do naszej galerii https://www.ogrodinfo.pl/galeria/sandomierskie-swieto-mlodego-wina/

Joanna Klepacz-Baniak

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSilesia Plants – nowa inicjatywa szkółkarzy
Następny artykułNowa technologia ograniczenia strat podczas przechowywania warzyw oraz wydłużenia ich trwałości po procesie mycia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.