Ruch Zielonych Narodów inwestuje w Mołdawię

Ruch Zielonych Narodów inwestuje w Mołdawię
Źródło: greennations.md
Green Nations to finansowana ze środków europejskich organizacja pozarządowa, której celem jest zmiana sposobu prowadzenia rolnictwa - także w Republice Mołdawii. Organizacja opracowała 5 projektów, które dadzą producentom i przetwórcom rolnym możliwość rozwoju poprzez szkolenia, harmonizację ustawodawstwa i rozwój konkurencyjnych produktów na rynek UE.

Każdy producent, aby stawić czoła konkurencji i się rozwijać, musi skoncentrować swoją działalność na 4 filarach: przejrzystości prawnej i finansowej, utrzymywaniu kontroli nad jakością produkcji, uczciwym korzystaniu z narzędzi finansowania rozwoju biznesu, restrukturyzacji biznesu i współpracy z innymi producentami.

Green Nations to ruch, którego celem jest zjednoczenie istniejących zasobów, restrukturyzacja procesów, opracowanie i wdrożenie zasad, które umożliwią współdziałanie producentów w kraju z właściwymi organami w terenie i rynkiem detalicznym. Lokalne produkty będą mogły zostać rozpoznane za granicą dzięki unikalnej marce Green Nations – Made in Moldova, a na opakowaniach produktów zostanie wskazana firma, w której zostały wytworzone.

Green Nations zamierza zbudować 7 węzłów w najważniejszych centrach rolniczych kraju, w przyszłym roku planowane jest wybudowanie pierwszych dwóch z nich. W ich obrębie owoce, warzywa lub zboża będą sortowane, kalibrowane i pakowane pod unikalną marką.

Piotr Grel
za: agrobiznes.md

Related Posts

None found

Poprzedni artykułFresh Market 2019
Następny artykułGłąbik krakowski – reaktywacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.