Fresh Market 2019

3 października br. w Mazurkas Conference Center w Ożarowie Mazowieckim odbyła się XII edycja konferencji Fresh Market – doroczne spotkanie dostawców owoców, warzyw i kwiatów z kupcami z sieci handlowych. W ciągu jednego dnia w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele największych sieci handlowych z Polski z producentami i dystrybutorami – to doskonała okazja osobistego spotkania się nawiązania współpracy z przedstawicielami największych sieci handlowych z Polski i zagranicy.

Podczas Konferencji doniesienia nt. „Polskiego rynku owoców i warzyw – najważniejsze fakty. Prognozy dla rynku owoców i warzyw na najbliższy sezon” – przedstawił Marek Słowiński, redaktor portalu fresh-market.pl. Natomiast podczas dwóch paneli dyskusyjnych, zaproszeni goście mówili o zmianach w handlu owocami i warzywami. Pierwszy z paneli poświęcony był rynkowi krajowemu. Wzięli w nim udział: Janusz Byliński, prezes Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Bronisze; Mirosław Łuska, prezes Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej; Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej; Wojciech Nowacki, prezes Stowarzyszenia Polski Ziemniak; Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Producentów Owoców i Warzyw. Natomiast drugi z paneli dotyczył stanu i perspektyw eksportu polskich owoców i warzyw po pięciu latach od wprowadzenia przez Rosję embarga. W panelu tym uczestniczyli Arkadiusz Gaik, prezes Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów „Unia Owocowa”; Janusz Andziak, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Truskawki; Ireneusz Komorowski, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej; Marek Słowiński, redaktor naczelny fresh-market.pl; Paweł Myziak, Zrzeszenie Producentów Papryki.

Zapraszamy do galerii zdjęć https://www.ogrodinfo.pl/galeria/fresh-market-2019/

tekst i fot. Monika Strużyk

Related Posts

None found

Poprzedni artykułŚwiatowy Szczyt Ogrodnictwa Ozdobnego
Następny artykułRuch Zielonych Narodów inwestuje w Mołdawię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.