Sadownicze dożynki w Obrazowie

W Obrazowie w woj. świętokrzyskim rozpoczęło się Europejskie Święto Jabłka, jedyne w Polsce sadownicze dożynki. W ramach imprezy organizatorzy przygotowali m.in. specjalny program konsultacji dla producentów owoców oraz pokaz maszyn, urządzeń i innych środków produkcji sadowniczej

Impreza w Obrazowie to jedyne w Polsce sadownicze dożynki. Obok występów i prezentacji artystycznych w programie m.in.  tradycyjne dożynkowe obrzędy, konkursy dla sołtysów (Euro Sołtys), mieszkańców oraz gości, XI Mistrzostwa Polski w Piciu Soku Jabłkowego oraz wiele innych skierowanych do wszystkich atrakcji.

Z kolei specjalnie dla sadowników  w sobotę i niedzielę przygotowano program konsultacyjno-doradczy, w ramach którego doradcy z firmy ProCam nieodpłatne badają dojrzałość zbiorczą jabłek oraz pomagają w diagnozie raka bakteryjnego i zarazy ogniowej; doradcy z Timac Agro prowadzą fluorymetryczne badanie stanu odżywienia liści; konsultacji na temat zabiegów stymulujących wybarwienie owoców udzielają specjaliści z Ekoplonu, a o nawożeniu pozbiorczym mówić będą fachowcy z Intermagu. W programie również prezentacje nowej oferty Organiki Jaworzno; preparat Bellis w ochronie przedzbiorczej zaprezentuje BASF.

W sobotę i w niedzielę w Obrazowie swoje ciągniki prezentuje Kubota, sadownicy mogą również spróbować swoich sił w konkursie kierowania tymi pojazdami.

Oragizatorem Europejskiego Święta Jabłka jest gmina Obrazów, współorganizatorami ProCam Polska, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Modliszewice o. w Sandomierzu oraz Świętokrzyska Izba Rolnicza.

Impreza w Obrazowie w sobotę trwa do późnych godzin wieczornych; podobnie w niedzielę (poczatek o godz. 10.00). Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

W Obrazowie jeszcze przed otwarciem…

mp, fot. G. Wójcik

Related Posts

None found

Poprzedni artykułFruit Logistica Asia
Następny artykułKalemba: wszystkie unijne środki na rolnictwo zostaną wykorzystane

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.