Strona główna Tagi Obrazów

obrazów

Jabłkobranie coraz nowocześniej. Rozmowa z organizatorami

Europejskie Święto Jabłka, powszechnie znane jako Jabłkobranie, organizowane od 18 lat na terenie gminy Obrazów, odbywało się w tym roku 9 i 10 września. Organizatorzy poszerzają formułę uatrakcyjniając imprezę z roku na rok. O tym ilu osobom w tym roku udzielili gościny i czym zachęcali do odwiedzenia Obrazowa rozmawiam z Krzysztofem Tworkiem i Adamem Wójcikiem.

Obrazów zaprasza na XVIII Jabłkobranie

W najbliższy weekend 9 i 10 września sadownicy z regionu sandomierskiego mają swoje święto - Obrazów zaprasza na Europejskie Święto Jabłka czy też inaczej - Jabłkobranie.

Europejskie Święto Jabłka w cieniu problemów sadowników

Zbliżające się do pełnoletności, bo XVII już święto zbioru jabłek Jabłkobranie 2016 odbyło się w dniach 10-11 września w Obrazowie na terenie powiatu sandomierskiego. Zniechęcenie sadowników, rozgoryczonych trudnościami ze zbytem jabłek dało się odczuć na tej imprezie, ponieważ mniej licznie niż zazwyczaj przybyli świętować jabłkowe żniwa.

Maszyny dla sadowników na Europejskim Święcie Jabłka

W tym roku pierwszy dzień Europejskiego Święta Jabłka w Obrazowie (12–13 września) miał charakter rekreacyjny, natomiast drugi – obrzędowy. Święto zorganizowali samorząd gminy Obrazów i firma ProCam Polska, zaś starostami zostali Małgorzata Stasiak i Krzysztof Bieniek , sadownicy z gminy Obrazów. Patronat natomiast sprawowali Minister Rolnictwa, Wojewoda Świętokrzyski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Obchodom święta plonów towarzyszyła bogata wystawa rękodzieła i potraw regionalnych. Z kolei na wystawie prezentowano ciągniki, maszyny i urządzenia przydatne w produkcji sadowniczej.

XVI Europejskie Święto Jabłka…

… odbyło się w dniach 12-13 września w Obrazowie w powiecie sandomierskim. Jego organizatorami były samorząd gminy Obrazów i ProCam Polska. Patronat sprawowali Minister Rolnictwa, Wojewoda Świętokrzyski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Europejskie Święto Jabłka 2015 w Obrazowie

W weekend 12-13 września w Obrazowie jak co roku spotkają się sadownicy, nie tylko z regionu sandomierskiego, na Europejskim Święcie Jabłka czyli sadowniczych dożynkach, nazywanych tam Jabłkobraniem. Impreza odbywa się już po raz 16.

Europejskie Święto Jabłka Obrazów 2014

Już tradycyjnie 13-14 września w miejscowości Obrazów, centralnie położonej w sandomierskim rejonie sadowniczym, odbyło się Europejski Święto Jabłka, które dla regionu ma charakter dożynek ogrodniczych.

Sadownicze Dożynki w Obrazowie

Gmina Obrazów (woj. świętokrzyskie) zaprasza w najbliższy weekend 13-14 września na tradycyjne Europejskie Święto Jabłka, czyli XV Jabłkobranie.

W niedzielę w Obrazowie

Drugiego dnia obchodów Europejskiego Święta Jabłka w Obrazowie w niedzielę 9 września na wielu stoiskach królowały jabłka.

W sobotę w Obrazowie

Pierwszy dzień Europejskiego Święta Jabłka w Obrazowie mamy już za sobą.