Europejskie Święto Jabłka 2015 w Obrazowie

A tak było na Jabłkobraniu w Obrazowie w roku 2014
W weekend 12-13 września w Obrazowie jak co roku spotkają się sadownicy, nie tylko z regionu sandomierskiego, na Europejskim Święcie Jabłka czyli sadowniczych dożynkach, nazywanych tam Jabłkobraniem. Impreza odbywa się już po raz 16.

Na sobotę 12 września organizatorzy przygotowali duży blok rekreacyjno-sportowy – w ramach sportowych aktywności będzie można wziąć udział w  rodzinnych zawodach w wędkowaniu, rekreacyjnym marszu nordic-walking “Jabłoniowym Szlakiem” czy biegach przełajowych o “Kryształowe Jabłko” Wójta Gminy Obrazów. W sobotę odbedzie się również organizowany co roku w Obrazowie konkurs Euro Sołtys Roku.

Właściwe “dożynki” odbędą się w niedzielę – po mszy swiętej barwny korowód z wieńcami dożynkowymi przejdzie na plac imprezy, gdzie będzie miała miejsce część obrzędowa.

Specjalnie dla sadowników w niedzielę od godziny 9.00 swoje stoiska otworzą również producenci środków produkcji sadowniczej; w ramach “Innowacji Sadowniczych” będzie można skorzystać z porad i konsultacji u doradców sadowniczych, którzy pomogą m.in. w określaniu dojrzałości zbiorczej jabłek.

Dla uczestników Jabłkobrania w sobotę i niedzielę wystąpi wiele zespołów tanecznych i wokalnych, będzie dyskoteka i zabawa taneczna, konkurs w piciu soku jabłkowego oraz pokaz sztucznych ogni.

Organizatorami imprezy jest Samorząd Gminy Obrazów oraz ProCam Polska, początek w sobotę o godz. 8.00. Dokładny program imprezy znaleźć można tutaj.

Zobacz również film ProCam zaprasza na Europejskie Święto Jabłka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.