Europejskie Święto Jabłka 2015 w Obrazowie

A tak było na Jabłkobraniu w Obrazowie w roku 2014
W weekend 12-13 września w Obrazowie jak co roku spotkają się sadownicy, nie tylko z regionu sandomierskiego, na Europejskim Święcie Jabłka czyli sadowniczych dożynkach, nazywanych tam Jabłkobraniem. Impreza odbywa się już po raz 16.

Na sobotę 12 września organizatorzy przygotowali duży blok rekreacyjno-sportowy – w ramach sportowych aktywności będzie można wziąć udział w  rodzinnych zawodach w wędkowaniu, rekreacyjnym marszu nordic-walking „Jabłoniowym Szlakiem” czy biegach przełajowych o „Kryształowe Jabłko” Wójta Gminy Obrazów. W sobotę odbedzie się również organizowany co roku w Obrazowie konkurs Euro Sołtys Roku.

Właściwe „dożynki” odbędą się w niedzielę – po mszy swiętej barwny korowód z wieńcami dożynkowymi przejdzie na plac imprezy, gdzie będzie miała miejsce część obrzędowa.

Specjalnie dla sadowników w niedzielę od godziny 9.00 swoje stoiska otworzą również producenci środków produkcji sadowniczej; w ramach „Innowacji Sadowniczych” będzie można skorzystać z porad i konsultacji u doradców sadowniczych, którzy pomogą m.in. w określaniu dojrzałości zbiorczej jabłek.

Dla uczestników Jabłkobrania w sobotę i niedzielę wystąpi wiele zespołów tanecznych i wokalnych, będzie dyskoteka i zabawa taneczna, konkurs w piciu soku jabłkowego oraz pokaz sztucznych ogni.

Organizatorami imprezy jest Samorząd Gminy Obrazów oraz ProCam Polska, początek w sobotę o godz. 8.00. Dokładny program imprezy znaleźć można tutaj.

Zobacz również film ProCam zaprasza na Europejskie Święto Jabłka

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł25. Agropromocja
Następny artykułNagrody „Zielony Laur” przyznane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.