Miejskie farmy w Moskwie

Rosyjski startup Lokalne Korzenie, który buduje miejskie pionowe farmy, zbuduje w Moskwie w ciągu najbliższych trzech lat dziesięć takich obiektów o łącznej produkcji 1000 ton warzyw liściowych rocznie.
W ten projekt zainwestowano 6 milionów rubli z funduszu TealTech Capital. – W przypadku produkcji lokalnej bardzo ważne jest zorganizowanie sprawnego łańcucha dostaw, ponieważ optymalny czas sprzedaży sałat nie przekracza trzech dni – powiedział Michaił Głuszkow, dyrektor wykonawczy Krajowego Związku Owocowo-Warzywnego.
 
Lokalne Korzenie planują osiągnąć roczny obrót w wysokości około 1 miliarda rubli. Całkowity koszt swojego programu szacują na 750 mln rubli. Potencjalny roczny wolumen rosyjskiego rynku warzyw liściowych uprawianych w miejskich gospodarstwach szacuje się na 140 tys. ton,  a obroty na poziomie 70 mld rubli.
 
Najpierw w Moskwie powstanie farma bazylii i rukoli z produkcją 8 ton rocznie – zostanie uruchomiona jeszcze pod koniec bieżącego roku. W marcu 2019 r. farma powinna osiągnąć już produkcję 160 ton.
 

Źródło:  Kommersant

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPomoc dla poszkodowanych przez ubiegłoroczne huragany, deszcze i grad
Następny artykułPolska firma wybuduje szklarnie w Rosji…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.