Kraj Stawropolski da Rosji 30% warzyw szklarniowych

Szklarnie w Rosji - pod osłonami
Za sprawą jednej firmy zmieni się lider szklarniowej produkcji warzyw w Rosji. Inwestycje – na każdym etapie są liczone w dziesiątkach hektarów szklarni. Ale inwestor nie mówi w Stawropolu swojego ostatniego słowa – za granicami Federacji jego inwestycje są o rząd wielkości większe.

Tym inwestorem jest holding Eko-Kultura władający już kompleksami szklarniowymi w obwodach leningradzkim, tulskim i lipeckim oraz w Kraju Stawropolskim, na północnych przedgórzach Kaukazu. W tym ostatnim regionie firma buduje swoje kolejne kompleksy szklarniowe. Do już pracujących 26 hektarów doszło kolejnych 30 ha.  Łącznie kompleks Sołnecznyj Dar będzie produkował 35 tys. ton pomidorów rocznie. Do 2022 roku będzie on powiększony do 60 ha , a produkcja wzrośnie do 78,8 tys ton pomidorów. Drugi kompleks podobnej wielkości (86 ha) Eko-Kultura stawia w innym rejonie Stawropola. Firma daje dzisiaj 6% rynkowej produkcji rosyjskiego pomidora szklarniowego, a region Stawropola – 16%. Wkrótce będzie stąd pochodzić 30% tych warzyw.

Holding Eko-Kultura inwestuje z rozmachem, ale poza granicami Rosji jego zamierzenia są jeszcze ambitniejsze. Ma podpisane już porozumienia z rządami Kazachstanu, Uzbekistanu i Chin. W tym pierwszym kraju postawi 500 hekatrów szklarni, w drugim – 314 ha, w Chinach „skromne” 250 ha.

Piotr Grel
za: agroinvestor.ru

Related Posts

None found

Poprzedni artykułŚliwki, jabłka, maliny…
Następny artykułPostępowanie UOKiK – nieuczciwe praktyki Biedronki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.