Paprykowy Kozłów

W minioną niedzielę, 27 lipca, plantatorzy z radomskiego zagłębia paprykowego spotkali się w gospodarstwie Wiesława i Renaty Grotek w Kozłowie (gmina Wyśmierzyce) na Dniu Otwartym Papryki, zorganizowanym przez firm Syngenta Polska i Yara Poland.
Zbigniew Chuchnowski z firmy Syngenta przybliżył uczestnikom spotkania charakterystykę nowej odmiany Beniel F1, którą w warunkach produkcyjnych można było również zobaczyć w tunelach państwa Grotek. Z kolei Wojciech Wojcieszek prezentował program żywienia papryki produktami firmy Yara Poland i omawiał niektóre zagadnienia związane z automatyzacją nawożenia upraw tunelowych, której zastosowanie daje ogrodnikom więcej czasu np. na lustracje upraw. W części wykładowej głos zabrali również Krzysztof Smoter z F.U.H. Farmer oraz Tomasz Poliszak z firmy Agrimpex – prezentujący ofertę swoich firm dedykowaną produkcji papryki. 

Uczestniczący w spotkaniu plantatorzy chętnie zaglądali do otwartych w tym dniu tuneli państwa Grotek i korzystali z doradztwa przedstawicieli obecnych na imprezie firm. Najwięcej pytań dotyczyło możliwości stosowania w uprawie papryki niektórych nawozów prostych oraz diagnostyki zaburzeń wzrostu roślin. Pojawiły się również pytania o ściółkowanie upraw papryki folią i włókniną. 

 

Gospodarze spotkania – Renata i Wiesław Grotek

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Czerwińska-Nowak

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOkresowa emerytura rolnicza
Następny artykułITAR-TASS: na embargu zyskają rosyjscy sadownicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.